Popis programu Mistr rovnic

Takto vypadá úvodní obrazovka tohoto programu.

Vlastnosti programu: libovolný postup řešení, 450 rovnic, možnost zobrazení řešení, inteligentní nenáhodný výběr rovnic, provádění zkoušek, důraz na metodiku výběru, jednoduchost ovládání, největší sbírka řešených rovnic pro ZŠ, snadná možnost tvorby vlastních cvičení atd.

Kliknutím myši na libovolný druh rovnic si můžete vybrat oblast, kterou máte zájem počítat. Každá "bublina" v sobě skrývá obvykle 30 rovnic, sestavených do 10 tripletů. Každý triplet obsahuje 3 prakticky totožné rovnice. Triplety jsou za sebou řazeny tak, aby co nejvíce pokrývaly všechny typy rovnic v bublině naznačené oblasti a jsou řazeny od nejjednodušších po nejtěžší. Každá bublina tedy v sobě skrývá 10 typů rovnic. Pokud spočítáte rovnici v daném tripletu bez chyb, jako další se Vám objeví rovnice z následujícího, tedy obtížnějšího tripletu. Pokud se však během řešení dopustíte chyb, budete dále počítat rovnici z téhož tripletu, tudíž rovnici obtížnostně úplně stejnou.

 

Takto již vypadá obrazovka při vlastním počítání. Postup řešení je úplně libovolný. Výrazy za lomenou čárou jsou nepovinné. Postup je takový, že píšete jeden řádek řešení. Poté zmáčknete Enter. Je-li úprava správná, přesunete se na další řádek, je-li ve výpočtu chyba, jste na ni upozorněni a dokud nenapíšete správnou úpravu, nedostanete se na nový řádek. Řešení končí tak, jak vidíte na obrázku, tedy tvarem x=číslo nebo zlomek. Poté následuje zkouška.
Kdykoliv během výpočtu si můžete nechat zobrazit ukázkové řešení rovnice. Toto zobrazení je možno zakázat (např. ve škole). Rovněž tak provádění zkoušek můžete nepovolit. Vpravo nahoře je umístěn "tachometr", který Vám ukazuje průběžnou známku.
Popis tlačítek zleva doprava:
Ukázkové řešení, druh počítaných rovnic, psaní zlomkové čáry, 2. 3. a 4. mocnina, přesné hodnocení a sumarizace spočítaných příkladů, nápověda, část věnovaná nastavení programu a konečně tlačítko pro návrat.

V části věnované nastavení programu můžete zadávat rovnice do cvičení, prohlížet a tisknout rovnice v jednotlivých oblastech, povolit či zakázat provádění zkoušky a zobrazování ukázkového řešení, měnit hranice známek pro hodnocení a konečně měnit přístupové heslo k těmto změnám.

Požadavky na počítač: W95 a vyšší, Pentium, rozlišení 800x600 až 1920x1080, high color, 6MB místa na disku, program je dodáván na CD a je možno jej používat i bez zvukové karty.
CENA multilicenční verze pro školy je 890 Kč, domácí 390 Kč.
Program zasíláme doporučeně poštou na fakturu (poštovné 50 Kč).