Ukázka filmu na YouTube


Výukový program a sada krátkých filmů je určen pro starší žáky základních škol a pro studenty víceletých gymnázií. Může být vhodně využit při mediální výchově, občanské výchově, informatice, estetice či jako dobré zaplnění suplované hodiny (celý film trvá 40 minut).

Program „KAMERA“ se skládá z následujících oblastí:
1. stavba a principy fungování kamery
2. tvorba amatérského filmu
3. správné postupy při natáčení
4. nejčastější kamerové chyby
5. ukázky filmů
6. kritický přístup k médiím


FILMOVÁ ČÁST se skládá ze tří částí:
1. DÍVČÍ BĚSI (běsi – démoni) beseda s „policistou“ na gymnáziu a série příběhů pěti dívek, kdy každý komediálně - tragickou formou ukazuje na některá nebezpečí, která jim hrozí (alkohol za volantem, nešťastná láska, stopaření, drogy a setkání s exhibicionistou).
2. KAMEROVÉ BĚSY (běsy – hrůzy) názorná ukázka deseti nejčastějších chyb, kterých se dopouštějí amatérští filmaři. Film ukazuje špatného a dobrého kameramana a porovnává a vysvětluje jejich chbně resp. správně natočené záběry.
3. VIDEOTEST – výstřižky z filmu "Dívčí běsi", kdy jsou některé pasáže natočeny záměrně chybně. Žáci, resp. studenti mají během sledováni správně napsat jednoduchý variantní test.
Celý trojfilm trvá jednu vyučovací hodinu (40 min.).

Autor Petr Erbes (Ma-Fy-Inf) pracuje dlouhodobě s mládeží při různých filmových pokusech a je autorem nebo spoluautorem řady divadelních či filmových scénářů a výukových programů.


Požadavky na počítač: Windows XP, Vista a 7; každý pčítač, který přehraje soubory MPEG2; 2,3 GB místa na disku.

CENA multilicenční verze pro školy je 690 Kč, domácí 290 Kč.

Program zasíláme školám doporučeně poštou na fakturu (poštovné 50 Kč), soukromým osobám na dobírku (poštovné 100 Kč).